Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

Czatek

Wystarczy wybrać płeć, wiek i województwo.

Czy rzeczywiście jest to takie proste?

Czat 18+
Rozpocznij czat
Podziel się ze znajomymi!

Czatek - prosty czat tekstowy

Wejdź na Czatek


Ile razy zdarzyło się wam usłyszeć podobny dialog lub – o zgrozo! – brać w nim udział? Tak, nudy to nie tylko przekleństwo naszych czasów, ale to właśnie współcześnie w zalewie różnych form jej zabicia drażni ona najbardziej. W zasięgu ręki jest cała masa sposobów na walkę z nią, i jeśli nie mamy przy sobie nikogo, z kim można ją rozwiać, to zawsze możemy zajrzeć do sieci. Internet to miejsce, które przepełnione jest sposobami na walkę ze znudzeniem i o jednym z nich właśnie jest mowa – tym sposobem jest czat internetowy, który w tym przypadku nazywany jest Czatkiem.

Czatek to nic innego jak czat internetowy, którego uczestnicy są w pełni anonimowi, o ile nie zechcą sami tej anonimowości zaburzyć poprzez podanie dokładniejszych danych na swój temat. To, czy to zrobią zależy już od nich samych. Jeśli przyjrzeć się strukturze Czatka, to można łatwo zauważyć, że nie różni się on od większości tego typu stron, jednak w przeciwieństwie do np. 6obcy posiada swoje własne unikalne rozwiązanie, które w założeniu twórców miało ułatwić rozmowę w sieci. Czy rzeczywiście Czatek potrafi zaoferować swoim użytkownikom coś więcej niż tylko anonimową rozmowę i czy warto szukać na tej stronie partnera/partnerki do rozmowy online – o tym wszystkim dowie się czytelnik z niniejszej recenzji, która jest także przewodnikiem po serwisie.

Standardowo zaczniemy od opisu strony startowej, jej wyglądu oraz funkcji, jakie nam oferuje. Zaczynając swoją przygodę z Czatkiem raczej nie uświadczymy graficznych wodotrysków, gdyż stronę charakteryzuje dość skromna oprawa wizualna, utrzymana głównie w szarości czerni. Upodabnia to ją pod względem graficznym do serwisu 6obcy i podobieństwo to zapewne nie jest przypadkowe. Jeśli kolorystyka strony nie jest tym, na czym warto skupiać uwagę, to lepiej będzie, jeśli od razu przejdziemy do interfejsu witryny.

Wspomniano wyżej, że Czatek posiada pewne unikalne rozwiązanie, które odróżnia go wyraźnie od bliźniaczego 6obcy i rozwiązaniem to rzuca się w oczy już przy wejściu na stronę – ta unikatowość kryje się w możliwości wybrania rozmówcy. Oto, jak się prezentuje ta opcja: do dyspozycji dostajemy dwa pola do wyboru, w których definiujemy naszą płeć („Kim jesteś”) oraz płeć naszego przyszłego rozmówcy („Kogo szukasz”). Wyboru dokonujemy poprzez kliknięcie domyślnego żeńskiego lub męskiego awatara pod poszczególnymi zapytaniami. Dodatkowo precyzujemy w poniższych polach wyboru nasz wiek i wiek rozmówcy, którego pragniemy znaleźć. To nie wszystko jednak, gdyż możemy określić obszar, z którego piszemy i województwo, z którego chcielibyśmy dostawać odpowiedź. Wszystko to miało na celu lepsze dopasowanie do siebie rozmówców i ułatwić konwersację, przy zachowaniu anonimowości rozmówców. Jak wyszło to w praktyce, opisane zostanie poniżej.

Gdy już ustalone są nasza płeć, wiek i województwo oraz gdy nasze preferencje zostały odpowiednio zaznaczone, nie pozostaje nam nic innego, jak kliknąć przycisk „Rozpocznij czat” i poczekać krótką chwilę na naszego rozmówcę. Warto zauważyć, że ilość obecnych użytkowników online oznaczona jest w górnym prawym rogu witryny, dzięki czemu można w pewnym stopniu określić nasze szanse na znalezienie poszukiwanej osoby.

Jak widać (a może raczej czytać), strona startowa i sam portal nie są jakość szczególnie rozbudowane, jednak to nie wygląd ma grać tutaj pierwsze skrzypce, ale społeczność użytkowników, która powinna być motorem napędowym portalu.

Na Czatku… czatuj!

W porządku, rozpoczęliśmy już rozmowę i czekamy na pierwszego wylosowanego automatycznie rozmówcę. Nie mija zbyt długi czas, gdy zostajemy połączeni. Krótka chwila oczekiwania pozwala na dokładniejsze przyjrzenie się wyglądowi samego czatu, którego ciemna tonacja kolorystyczna została zachowana w stylu strony startowej. Znacznie więcej powiedzieć za to można powiedzieć o funkcjach, jakie czat oferuje, i tak:

- można prowadzić rozmowę z maksymalnie czterema użytkownikami - aby dodać kolejnego do czatu, po prostu klikamy przycisk „Szukaj nowych”;
- dostępna jest opcja zgłoszenia użytkownika, który swoją postawą i zachowaniem online łamie zasady dość ubogiego regulaminu;
- możemy wylosować temat do rozmowy, wg którego będzie toczyła się dyskusja – to na wypadek, gdyby pogawędka zaczęła zbliżać się do martwego punktu;
- jeśli mamy na to ochotę, możemy wstawić do czatu fotografię albo grafikę poprzez kliknięcie odpowiedniego miejsca. Warto zauważyć, że obrazka nie da się powiększyć i jeśli chcemy już zobaczyć go dokładnie, to należy powiększyć widok całej przeglądarki.

Tak prezentują się opcje rozmowy na Czatku: są one mocno podstawowe i nie zawierają żadnych ozdobników, ani specjalnych funkcji, mogących podnieść atrakcyjność samego czatu.

Czatujemy!

Maszyna losująca portalu po krótkiej chwili od kliknięcia „Rozpocznij czat” wylosowała nam pierwszego rozmówcę. Chyba coś już o nim wiemy, bo przecież znamy płeć, wiek i województwo, z którego pisze, prawda? Otóż nie, nie wiemy o nim nic, gdyż społeczność Czatka nie należy do tej grupy osób, która dokładnie precyzuje swoje dane osobowe. Nie znaczy to, że wszyscy kłamią, jednak szanse na znalezienie kogoś, kto będzie dopasowany do nas pod kątem naszych preferencji są średnie. Oto pierwszy grzech portalu, który w zamierzeniu autora/autorów miał być jego zaletą: filtrowanie użytkowników ma się nijak do tego, kogo po zastosowaniu filtrów można spotkać.

Zaraz, zaraz, jedną tylko chwilkę: dowiemy się w rozmowie, że filtry są raczej dziurawe dopiero w momencie, gdy zaczniemy z kimś rozmawiać – samo wylosowanie rozmówcy, pomimo naszych szczerych chęci, nie gwarantuje, że odbędziemy mniej lub bardziej przyjemną pogawędkę. Często się zdarza, że już po standardowym przywitaniu rozmowa zostaje przerwana. Czy jest to działanie użytkowników czy może działanie portalu - ciężko ocenić.

Załóżmy, że nie rozłączyło nas od razu po rozpoczęciu rozmowy, a nasz rozmówca zdaje się odpowiadać naszym preferencjom (czego nigdy nie można być w 100% pewnym). Co dalej? Istnieją dwa warianty: albo rozmowa potoczy się w normalnym kierunku, albo też za jakiś czas pojawią się zapytania o treści seksualnej i prośby o wysłanie zdjęć z nagimi częściami ciała. Całkiem spora część użytkowników za pośrednictwem sekcji komentarzy na Google Play (istnienie aplikacji mobilnej Czatek) zaapelowała do administracji Czatka o stworzenie sekcji dla „zb” (czytaj: zboczeńców). Świadczy to dwojako o społeczności tworzącej serwis: z jednej strony jest grupa osób, które chcą z kimś normalnie pogadać i się spotkać; z drugiej grasują tam osoby, dla których portal jest tylko sposobem na spełnienie swoich fantazji seksualnych.

Jak wspomniano wyżej, istnieje też szansa na spotkanie kogoś ciekawego i co niektórzy użytkownicy twierdzą, że zdarzyło się im spotkać tam osoby warte uwagi, a i przypadki stworzenia związków nie są odosobnione. Warto o tym pamiętać, lecz także mieć na uwadze, że Czatek to staw, w którym pływają różne ryby.

ZALETY:

- czat jest anonimowy;
- można ustawić preferencje dotyczące płci, wieku i miejsca zamieszkania;
- aplikacja na urządzenia mobilne.

WADY:

- anonimowość, która zapewnia części użytkowników poczucie „bezkarności”;
- preferencje wiekowe itd. w ogólnym rozrachunku często się nie sprawdzają.

Przedstawiono powyżej wygląd Czatka, jego podstawowe funkcje oraz nakreślono delikatnie obraz społeczności tworzącej serwis. Czy warto odwiedzać witrynę w celu znalezieniu anonimowego partnera do rozmowy i kto się najlepiej na niej odnajdzie?

Gdyby zacząć od odpowiedzi na drugą część pytania, to należałoby stwierdzić, że na Czatku odnajdą się… wszyscy. Jest to strona zapewniająca anonimowość, na którą wchodzić powinni tylko użytkownicy pełnoletni oraz ci niepełnoletni, którzy dostali na to zgodę rodziców – jak wiadomo takie postawienie sprawy nie ma się w żadnym stopniu do rzeczywistości. Może zabrzmieć to brutalnie, ale poprzez „wszystkich” należy rozumieć zarówno ludzi, którzy chcą zwyczajnie pogadać, jak i tych, którzy chcą spełniać online swoje seksualne fantazje. Jeśli odpowiedzieć na pierwszą część pytania, to odpowiedź będzie również zależeć od tego, czego się szuka: warto odwiedzać Czatka, jeśli chce się z kimś pogadać, lecz jeśli szuka się mocniejszych wrażeń lub samemu chce się je komuś dostarczyć, to także format działania strony znacząco to ułatwia.

Czatek to portal anonimowy, a jak wiadomo, wielu osobom anonimowość kojarzy się z przyzwoleniem na robienie wszystkiego, co tylko się zechce. Czatka odwiedzać powinni głównie użytkownicy niewrażliwi na mniej lub bardziej dziwne okoliczności, gdyż tak szerokie spektrum użytkowników zapewnić może właśnie różnego rodzaju doznania.

Strony podobne do Czatek: