Nasza witryna używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności    AKCEPTUJĘ

CZATeria

Czy media społecznościowe całkowicie wyparły portale czatowe?

Sprawdźmy, co oferuje użytkownikom prosty czat od Interii.

Czat 18+
Rozpocznij czat
Sztuczna inteligencja
Podziel się ze znajomymi!

CZATeria - darmowy czat online

Wejdź na CZATerię


Czaty internetowe osiągały w Polsce swego czasu zawrotną popularność i choć nieco ona zmalała na korzyść portali społecznościowych, to jednak powiedzieć, że nikt o nich nie pamięta byłoby sporym nadużyciem. CZATeria, bo o niej właśnie mowa, była jednym z pierwszych serwisów do pogawędek online w kraju i wciąż szeroko otwiera swoje podwoje dla miłośników rozmów przez internet. Jeśli naszła was ochota, by pogadać anonimowo (lub nie) o wszystkim i o niczym, chcecie poznać nowe osoby albo szukacie czegoś więcej niż niewinny flirt – na CZATerii znajdziecie pokój dla siebie.

Wygląd i Funkcje CZATerii

Serwis Interii w swoim czasie przeszedł wiele zmian w zakresie stylu szat graficznych, jednak to nie miejsce na lekcje z historii sztuki - dość powiedzieć, że aktualna kolorystyka strony startowej portalu przyciąga uwagę, a wybranie którejś z dwóch dostępnych form czatowania nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Ale zaraz: dwie formy czatowania? Tak, od jakiegoś czasu istnieje możliwość czatowania na dwa sposoby: standardowy, w którym wybieramy pokój do dyskusji oraz losowy, który łączy nas z zupełnie anonimową i wylosowaną automatycznie osobą. Oba rozwiązania są całkiem ciekawe, jednak w przypadku losowych rozmów istnieje spora szansa, że dość długo szukać będziemy interesującego dla nas rozmówcy.

Jeśli więc odpowiedzieć na postawione w nagłówku pytanie, to należałoby powiedzieć, że serwis to tylko i aż witryna, na której wszelacy użytkownicy mogą anonimowo pogawędzić ze sobą o wszystkim i o niczym.

Najważniejsze Funkcje CZATerii

Portal wchodzący w skład Interii doczekał się z czasem szeregu funkcji podnoszących jego atrakcyjność i nie jest tylko prostym komunikatorem tekstowym do rozmów online. Wspomniane już zostały pokoje dyskusyjne, do opisu których przejdziemy za chwilę, tutaj jednak postaramy się opisać najważniejsze funkcje, jakie posiada serwis.

Logowanie – minimum formalności dla wygody czatujących

Zacznijmy od logowania: do rozmowy z wybranym losowo rozmówcą nie musimy tworzyć jakiejkolwiek nazwy ani przepisywać kodu z obrazka, lecz gdy chcemy wejść do pokoju tematycznego oba te wymogi spełnić musimy; poza tym wymagana jest akceptacja regulaminu. Jeśli chodzi o nick, możemy stworzyć go samodzielnie (i nawet zarejestrować, jeśli mamy na to ochotę) lub użyć nazwy wylosowanej przez portal.

O czacie słów kilka, na czacie znacznie więcej

Wybieramy pokój, który nas interesuje i trafiamy na forum ogólne, na którym dyskusje prowadzone są zgodnie z wytyczonym przez portal tematem, a brzmiącym zawsze: „miłego czatowania”. Po prawej stronie dostępna jest lista użytkowników obecnych w pokoju, spośród których wybrać możemy osobę do rozmowy sam na sam (priv). Możemy używać zaproponowany przez portal avatar, wybrać jeden z dostępnych lub użyć własnego zdjęcia. Zasady są proste i przejrzyste: dostajemy zaproszenie lub sami je wysyłamy i albo rozmowa się układa, albo kończy się równie szybko, jak zaczęła. I to w zasadzie tyle, ale czy trzeba czegoś więcej?

Wyróżnij się!

Gdy już zechcemy coś napisać, możemy użyć kilku opcji modyfikacji naszego tekstu: pogrubić go, podkreślić lub zastosować kursywę. Kolor czcionki można zmienić na jeden z wielu dostępnych, podobnie jak sam jej styl. Jeśli lubimy ozdabiać nasze wiadomości, możemy użyć GIFów.

Kategorie pokojów na CZATerii

Jeśli rozmowy z przypadkowymi osobami za pomocą opcji losowania dadzą nam niewielki pogląd na temat istoty portalu, to wejście na stronę z pokojami tematycznymi pozwoli na lepsze rozeznanie się w zakresie działania strony. Pokojów tematycznych jest całkiem sporo i przyznać trzeba, że administratorzy serwisu zadbali, by każdy znalazł na nim coś dla siebie. Miejsc do dyskusji jest bez liku i praktycznie każdy „status” społeczny, wiekowy lub emocjonalny może do któregoś dołączyć.

Istnienie tak wielu pokojów tematycznych to oczywiście rzesza użytkowników, która nieustannie przelewa się z jednych do drugich lub najczęściej znajduje się w wielu naraz. Jak na każdym portalu czatowym, także CZATeria posiada całą masę osób, które sądzą, że anonimowość daje prawo do wszystkiego. Serwis przed takimi osobami się nie uchronił, bo i nie mógł, jednak jeśli dobrze poszukać, można znaleźć w nim miejsca, gdzie „trollowanie” i dwuznaczne propozycje występują w znacznie mniejszej skali. Niektórzy zapominają, że CZATeria posiada specjalne pokoje dla miłośników mocniejszych wrażeń i nie trzeba ich szukać w pokojach dla przyszłych matek.

Chociaż pokojów jest na portalu całe mnóstwo i opisywanie każdego z nich nie miałoby większego sensu, to jednak krótka charakterystyka kategorii tychże może być pomocna dla tych, którzy dopiero poznają lub zamierzają odświeżyć swoją przygodę z czatem od Interii. Poniżej znaleźć można wszystkie kategorie pokojów – pomijamy kategorię pokojów najpopularniejszych, gdyż są to jedynie wybrane pokoje z innych grup.

Czat Towarzyski – pogadajmy więc!

Czat Towarzyski to zbiór pokojów, na których znaleźć całą masę miejsc do dyskusji na tematy wszelakie. Jeśli szukamy osób w określonym wieku (lub za takowy się podających), to możemy znaleźć pokoje praktycznie dla każdej grupy – czat zdaje się nie zapominać o nikim. Nie tylko wiekiem jednak możemy się sugerować przy wyborze pomieszczenia dla pogawędek i na Czacie Towarzyskim odnajdą się także przyszłe mamy i fani komputerów. Prawdę mówiąc można by spytać: kogo tutaj nie ma? Ten dział jest dosłownie dla wszystkich.

Czat Regionalny – czas się poznać, sąsiadko/sąsiedzie!

Pisanie na Czacie Towarzyskim to duża szansa, że natrafimy na interesującą osobę, lecz pochodzącą z drugiego końca Polski. Dlatego też, jeśli chcemy porozmawiać przez czat z osobą z naszego regionu, możemy zalogować się do Czatu Regionalnego. Na nim wybrać możemy miejscowość w której mieszkamy lub do której jest nam najbliżej. Poruszenie spraw lokalnych z użytkownikami naszego regionu może być bardzo owocne; gdy jednak sprawy lokalne nas nie interesują zanadto i chcemy poznać kogoś z naszego regionu, dział ten może naprawdę zbliżyć do siebie użytkowników.

Czat Międzynarodowy – Ty też tutaj jesteś?

Wielu Polaków rozwiało po świecie, więc stworzenie miejsca, na którym mogliby oni porozmawiać ze sobą na nowej ziemi musiało prędzej czy później nastąpić – i nastąpiło! Czat Międzynarodowy zapewnia możliwość rozmowy z użytkownikami z miejsc, w których często spotkać można naszych rodaków. Co prawda, dział ten nie jest jakoś specjalnie oblegany, ale może to i nawet lepiej: łatwiej jest tam spotkać kogoś do przyjemnej rozmowy i podobnym doświadczeniu w emigracji czy podróży. Może bliska nam osoba jest za granicą? Poczatujmy i z nią!

Czat Erotyczny – dyskusje o muzyce odstawmy na bok

Ten pokój zostawiamy na koniec, chociaż sama Interia pozycjonuje go przed rozmowami międzynarodowymi. Czy trzeba dodawać coś więcej na temat tej kategorii? Wielbiciele i wielbicielki mocniejszych wrażeń z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie, a całkiem rozbudowana ilość miejsc na dziale z pewnością będzie sprzyjać tak świeżym użytkownikom, jak i tym z większym stażem. Wejście na ten czat to zgoda na otrzymywanie propozycji wiadomej natury, także obecność na nim może być niekomfortowa dla co bardziej wrażliwych internautów.

Aplikacja CZATerii

Powyższy tekst skupiał się na wersji komputerowej czatowego portalu od Interii, nie zapominajmy jednak, że czat posiada także wersję mobilną w postaci aplikacji na telefon. CZATeria w wersji dostosowanej do smartfonów to w zasadzie ten sam portal z tą różnicą, że przystosowany jest do użytkowania mobilnego. Poza oferowanymi przez portal w wersji stacjonarnej funkcjami mamy możliwość otrzymywania powiadomień o doręczonej do nas wiadomości, co z pewnością poprawia funkcjonalność aplikacji i jej lepszy odbiór.

Zalety i wady CZATerii

Przejdźmy do wad i zalet portalu wypisanych w punktach dla łatwiejszego odczytu. Zacznijmy od zalet:

- anonimowość;

- łatwość logowania;

- spora ilość pokojów tematycznych;

- możliwość wyróżnienia się poprzez nick, avatar i formę tekstu;

- duża ilość zalogowanych użytkowników;

- łatwe zasady obsługi portalu.

Czas i na wady, o których pisanie w liczbie mnogiej byłoby nonsensowne, bowiem portal posiada jedną, ale za to dużych rozmiarów wadę:

- cała masa niedojrzałych użytkowników!

Tak już jest z portalami czatowymi – nie trzeba korzystać z losowania użytkowników, żeby trafić na poziom dna i metra mułu.

CZATeria - polski serwis czatowy z pokojami

CZATeria, która wchodzi w skład usług oferowanych przez Interię to całkiem ciekawy sposób na uprzyjemnienie sobie dnia (chociaż to wieczorem zwykle pokoje pękają w szwach), o ile podejdziemy do niego z głową i nie będziemy zrażać się zbyt prędko. Nie należy zapominać, że ten czat, podobnie jak wiele innych, poza sporą ilością normalnych użytkowników zawiera także masę internetowych trolli i osób, dla których dwuznaczne pytania na rozpoczęcie dyskusji są czymś naturalnym. Portal ma wiele zalet i pod względem wykonania strony i działania zawartych na nim usług znakomicie spełnia swoją rolę jaką jest zapewnienie miejsca dla internetowych pogaduszek. W tym temacie nie można zarzucić witrynie zbyt wiele.

Portal czatowy to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą i tutaj właśnie trzeba mieć dystans do tego, z kim i o czym piszemy. Lepiej jest poczekać z pisaniem o sobie zbyt wiele świeżo poznanemu rozmówcy (no chyba, że taki mamy fetysz lub chcemy się wyżalić), gdyż może się okazać, że będzie to bezcelowe. Nie wolno zapominać jednak, że przy tak obłożonym portalu z pewnością prędzej czy później (choć zapewne prędzej) dostaniemy propozycję, z którą możemy czuć się nieswojo. CZATeria to jakby nie patrzeć portal dla wszystkich i z taką też sytuacją trzeba się liczyć.

Strony podobne do CZATeria: